PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174185}
7,1 6 155
ocen
7,1 10 1 6155
Shinobi
powrót do forum filmu Shinobi

Światełka alarmowe zapalają się już na początku filmu,za sprawą kiczowatych efektów graficznych na miarę legendarnej już "Bitwy pod Wiedniem". Żywiłem nadzieje, że to krótkotrwały wybryk, ale okazały się one płonne - twórcy raczą widza tandetą coraz szczodrzej, co przyprawia o mdłości; szkoda nawet czasu na opisywanie. Wytrzymałem do momentu, w którym to młody kochanek udaje się na spotkanie z wybranką swego serca, przelatując z drzewa na drzewo i niknąc okresowo pośród listowia. Nie mniej oryginalnie na umówione miejsce zmierza dziewczę - porusza się co prawda po podłożu, jednak miejscami wzbija się w powietrze, podfruwując sobie raźnie. Zakończyłem oglądanie dokładnie w momencie spotkania kochanków, co ma wymiar symboliczny. Pewien amerykański polityk stwierdził: "90% moich wyborców to debile, więc robię kampanię dla debili". Twórcy tego filmu kierują się chyba tą samą zasadą i moim zdaniem zajdą wysoko, co potwierdza średnia ocen.

ocenił(a) film na 9
Daryavush_Meribbaal

Po pierwsze efekty specjalne to nie wszystko, tym bardziej, że "Shinobi" nie jest filmem typu "Transformers".
Po drugie jest to film japoński i wiele tamtejszych filmów takie efekty właśnie ma. To jest kultura Japonii i musimy uszanować, że takie filmy robią i lubią. Wszystko, co japońskie jest oryginalne. Gdy np. słuchasz japońskiego popu, też jest on trochę inny od amerykańskiego, czy europejskiego. Oni nie przejmują się zdaniem ludzi, takich jak ty. Robią swoje (w przeciwieństwie do "polaczków" naśladujących Amerykanów) i to jest piękne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones