PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174185}
7,1 6 153
oceny
7,1 10 1 6153
Shinobi
powrót do forum filmu Shinobi

Film czy Bajka?

ocenił(a) film na 5

Spodziewałem sie filmu o klanach ninja którzy ukrywają sie w cieniu i ilikwidują bezszeleśćnie wrogów,a tu co? jakiś Dragon Ball,wszyscy mają jakieś moce, a co drugi to lepszy,jest gościu walczy używając swoich rękawów następny potrafi spowalniać czas a jeszcze inny jest nieśmiertelny. No nie wiem,na pewno znajdą sie tacy którym ten fim przypadnie do gustu,ja nie lubie bajek.

ocenił(a) film na 10
Zibi4

taa... wszystko spoko. i ty lubisz ogladac filmy s-f co? Porażka człowieku...

użytkownik usunięty
Zibi4

Aby oglądać takie filmy, czy też Baśnie... trzeba się nauczyć je oglądać. Uważam, że ciężko przerzucić się z amerykańskich produkcji na takie jak Shinobi... nie jest to pusty film o trzaskaniu się po buźkach, ale ma on ukryty przekaz... jak zresztą każda azjacka produkcja :>.
Pozdrawiam Serdecznie.

ocenił(a) film na 10

kid999 nie masz jaj ty fajfusie
tatatatatatatata

użytkownik usunięty
Hisato

Masz racje... nie mam jaj bo jestem Kobietą durniu!
Jeśli już MUSISZ coś napisać to nie pisz choć totalnych głupot!
Pozdrawiam Serdecznie.

ocenił(a) film na 1

Strasznie ukryty ten "azjacki" przekaz. Jakiż to może być przekaz, hmmm? Że miłość? Że śmierć? Że przeznaczenie? Że ofiara? To nie jest ukryte, to się raczej nachalnie rzuca w oczy... Myślę że ukryty przekaz jest taki że "Shinobi" ma dużo więcej z amerykańskiej produkcji o trzaskaniu się po buźkach niż się może wydawać mądralińskim znawcom azjackich filmów.
P.S.Przepraszam za czepianie się tego "azjackiego". Po prostu mi się spodobało:P

ocenił(a) film na 1
Thomasko

no tacy już są znawcy azjackich filmów. Założycielu masz w ulubionych 13 dzielnice, matrixa, azumi i coś mówisz o bajkach? Dobre. Poczytaj trochę zanim coś napiszesz i sprawdź kim byli ninja. Niestety nie biegali po cichu i bezszelestnie zabijali w lasach, nie byli w klanach (jakaś nowość? takich schematycznych gennosuke zabija pod koniec) Ten film jest o shinobi a tego nie trzeba tłumaczyć bo jak oglądałeś to powinieneś wiedzieć. Gdyby miał napisane w gatunku fantastyczny na pewno ocena byłaby wyższa. Ja miałem lepiej ponieważ nic o nim nie słyszałem tylko obejrzałem z zaskoczenia i mam go ulubionych :)

Wg. mnie film nie ma żadnego przekazu- ale każdy kto chce go znajdzie bo film sprawia wrażenie "głębokiego"

ocenił(a) film na 5
Zrodlo

-Do Covalley- Powiedz mi co ma 13 dzielnica wspólnego z bajką?Matrix to typowy film sci-fi a Shinobi jest opisany jako melodramat przygodowy.Piszesz mi,że mam poczytac o ninja zanim cos napisze,a ty niby taki znawca jasteś?cytuję: "...Poczytaj trochę zanim coś napiszesz i sprawdź kim byli ninja. Niestety nie biegali po cichu i bezszelestnie zabijali w lasach, nie byli w klanach..." Niestety kolego sam musisz sobie poczytać bo masz niezłe braki w tym temacie,wystarczy wejść na wikipedie i wpisac (ninja)tu masz fragment: "...Ninja ? trenowani w Japonii mistrzowie sztuki ninjitsu i genjutsu będącym biegle wyszkolonymi w sztuce maskowania się, szpiegostwa, zabijania bez śladu i akrobacji. Sztuka walki wręcz stosowana przez ninja (shinobi) nazywa się taijutsu..."
PS:Poczytaj trochę zanim coś napiszesz! PZDR!

ocenił(a) film na 1
Zibi4

właśnie udowodniłeś jakim jesteś bezmózgiem. Czy ja napisałem że to murzyni z g-unit? Otóż o japoni i jej kulturze wiem więcej niż polska wikipedia. (opieraj swoją wiedzę na tym pewnym źródle).

napisałem w lasach, biegali itp. wiesz co to anime? Twoi zamaskowani na czarno ulubieńcy to właśnie wymysł ww. anime. Czy ja nie napisałem że to nie byli mistrzowie sztuk walki? Masz IQ 40? Geeez co za wieś. Neostrada- masz przejebane.

Japoński płatny zabójca(lub na usługach pana jak samuraj), najczęściej przebierający się za chłopa. - Masz, coś na twój rozum. Kamuflaż każdy dobry aby kamuflował. Jak już się bierzesz za wikipedię to doczytaj do końca a nie pierwsze 2 linijki. Tutaj- "Niestety nie biegali po cichu i bezszelestnie zabijali w lasach, nie byli w klanach..." widoczna jest ironia, szkoda że nie dla ciebie.

Co do shinobi- istnieli naprawdę nie tacy jak w filmie bo ten jest na podstawie bajki :] i to właśnie od nich pochodzą nazwy sztuk walki których ninja wyróżnali ponad 50. - ooo, tego już na wiki nie ma, jaka szkoda...

"Powiedz mi co ma 13 dzielnica wspólnego z bajką?" Bardzo dużo. Można wymieniać godzinami. Dla przykładu: debilna naiwność bohaterów i dialogi jak w dragon ballu.

Cytuję siebie "Gdyby miał napisane w gatunku fantastyczny na pewno ocena byłaby wyższa." . Przykładów źle podanego gatunku na fw można podawać mnóstwo.

"PS:Poczytaj trochę zanim coś napiszesz! PZDR!" Żal, żal, żal. ;)

PS:Nie uciekaj z lekcji i ubieraj sie ciepło bo zachorujesz.

ocenił(a) film na 5
Zrodlo

No jasne, ty wiesz więcej niż wikipedia...omnibus jakiś!Znalazł się znawca za 2 złote żywcem od pługa odciągniety.Pewnie sam jesteś shinobi i się z nimi wychowałeś,a twoim ulubionym filmem jest Amerykański Ninja 3.Sądząc po twojej wypowiedzi stwierdzam,iz nie ma sensu dalej prowadzić konwersacji z osobą tak beznadziejną i ograniczoną umysłowo!Żegnam ozięble!

ocenił(a) film na 1
Zibi4

jak to mówią skejci. HWDP. sprawa jest taka: w internecie moge pisac ze mam dałna i mogą uwierzyć nawet jak nie mam ale moge mieć. ;)

ocenił(a) film na 9
Zrodlo

Zibi4 dziecko odpuść sobie filmy albo oglądaj tylko takie jak 13ta Dzielnica ( W sumie Bella lubie ale film ogólnie szit;P) ...

Kup sobie chłopczyku playstation, odłącz neostrade, pare gierek kup i też czas zleci...

ocenił(a) film na 5
Gecko

Rumcajs - Masz coś do mnie kolego?!No ale avek to masz super,nick też niczego sobie,Może razem sobie pogramy na pleju,ja nie posiadam,musiałbys przynieść swojego. :P

ocenił(a) film na 1
Zibi4

ja moge przynieść. a w co lubisz grać. z kumplami najczęściej gramy w tekkena 5.

ocenił(a) film na 8
Zibi4

Film jest po prostu zrobiony na podstawie anime "Basilisk" i trudno było sie spodziewac czegos innego.

użytkownik usunięty
Kijo

Dokładnie to tak jakby mieć pretensje do Spider-mana że jest kreskówkowy
że postacie z super mocami.Kompletnie bezsensu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones